טיפים א-ת

כל הטיפים במיוחדים שאתם צריכים לדעת מא’ ועד ת’...

אופניים (Bicycles)

אופניים הם תוספת נהדרת לשייט. אתם יכולים להביא אופניים משלכם או להשכיר אופניים בבסיס היציאה. לכל בסיס יציאה יש אופניים עבור ילדים ומבוגרים. קסדות עבור ילדים ותינוקות מוצעים ללא עלות. בקשו מהטכנאי בבסיס שיתאים לכם את האופניים המתאימים לכם, שיראה לכם היכן לאחסן אותם על גבי הסירה כדי שהם לא יפריעו בדרך או יפלו מהסיפון. אתם אחראים על האופניים, ותקבלו איתם מנעול ושרשרת עבור כל זוג.

אירועים מקומיים (Local events)

שאלו את בעלי המקום ובעלי החנויות המקומיים על ימי השוק והפסטיבלים המקומיים, מסורות רבות עדיין קיימות בכפרים מרוחקים שיכולות לתת לכם חוויה מרתקת לשייט שלכם.

אשפה (Rubbish)

אתם תמצאו על גבי הסיפון שקיות פלסטיק עבור האשפה שלכם, אבל אנחנו ממליצים לכם לקנות אספקה נוספת בהזדמנות הראשונה. אף פעם אל תשאירו אשפה בגדות הנהר או תזרקו מעבר לסיפון. אתם תמצאו מכלי אשפה או פחי אשפה בהרבה מקומות במעגנים. בבקשה תשמרו על נתיבי המים נקיים, אפילו אם אחרים לא עושים זאת.

בגדים (Clothes)

קחו אתכם רק בגדים שימושיים וקלים כגון ג'ינס, חולצות קפוצ'ון, חולצות קצרות וכדומה. הביאו עימכם משהו חם לערב, כמו כן בגדים עמידים במים או מעיל גשם במקרה של גשם (אנחנו לא מאחלים שיהיה לכם).

ביטוח (Insurance)

כל הסירות שלנו מכוסות באחריות אזרחית ואחריות על הנזקים. הקפטן יכול עדיין להיות אחראי על עונשים נוספים אם הוא עבר על חוקי הניווט או גרם לתאונה בכוונה תחילה. הנוסעים על גבי סיפון הסירה, החפצים האישיים שלהם והאחריות הציבורית שלהם אינם מכוסים על ידי ביטוח זה. פיקדון ההשתתפות העצמית שאתם משלמים בעת ההגעה הוא עבור ביטוח הסירה. המשכירים יכולים לבחור לשלם ביטול השתתפות עצמית על מנת למנוע צורך בתשלום ההשתתפות עצמה.

בימיני (Bimini)

סירות ה  Europaוה Pénichettes® Flying Bridge באיטליה מצוידות בבימיני (ומעליו פאנל סולרי). עלות של נזק לבימיני אינה מכוסה בתשלום ביטול ההשתתפות העצמית או בחבילת "הכול כלול".

בהגעה, תתבקשו לחתום על הצהרה כי הנכם מודעים לאחריותכם במקרה נזק. עבור סירות אחרות, אתם יכולים להשכיר שמשיה. בבקשה זכרו כי גשרים, עצים או רוח חזקה יכולים לגרום לנזקים.

ביקור באתרים (Sightseeing)

רק מפני שאתם נמצאים על סירה אין צורך להגביל את הביקור באתרים שאתם מעוניינים לראות על פני גדות הנהר. לעיתים קרובות זה במרחק של מספר מאות מטרים בלבד או רכיבת אופניים כדי להגיע לאתר מאוד מוכר, כפר מימי הביניים או כנסייה שיהיה חבל שתפספסו. אתם יכולים גם להשתמש במונית כדי להגיע למקומות הללו. מפת נתיבי המים שלכם תיתן לכם פרטים מלאים על המקומות שהכי כדאי לצפות בהם באזור שאתם מבקרים בו.

בעלי חיים (Animals)

כלבים וחיות מחמד אחרות מתקבלים בברכה על הסיפון. (תנאים מיוחדים באירלנד). וודאו שהנכם מביאים את כל הדברים שהחיות זקוקות להם (שמיכה, קערת אוכל וכדומה), לא ניתן יהיה לספק ציוד חסר בבסיס היציאה. אל תשכחו לדאוג להן במיוחד כאשר עוגנים ועוברים בלוק (מה זה לוק ? הסבר בהמשך). בבקשה אל תאפשרו לחיית המחמד שלכם לישון על המצעים. בעת הגעה או יציאה מהבסיס, שמרו על הכלב שלכם קשור לרצועה. (הבאת חית מחמד כרוכה בתשלום סימלי)

בר-בי-קיו (על האש) (Barbecue)

גדות הנהרות והתעלות הם מקומות מפתים לעשות בהם בר-בי-קיו. באופן תיאורטי, אסור להדליק אש על גדות הנהר, אולם חובה להגיד שהרבה בעלי סירות מתעלמים מהחוק הזה. בכל מקרה תהיו זהירים, במיוחד במזג אוויר יבש.

אסור בהחלט לעשות בר-בי-קיו על גבי סיפון הסירה.

גניבה (Theft)

נכון להיום, היו לנו מקרים מעטים מאוד של גניבה מהסירות. למרות שניתן לנעול אותה, הסירה שלכם היא לא כספת וכאשר אתם עוזבים אותה אל תשכחו לנעול, לסגור את הווילונות והחלונות. אל תשאירו חפצים בעלי ערך על הסירה, זה כלל הבטיחות הראשון.

גפרורים (Matches)

בסירה, הכיריים והתנור נדלקים באמצעות גז, אז אל תשכחו להביא אתכם גפרורים או מצית. (בד"כ תמצאו כבר על הסירה אבל ליתר ביטחון).

גז (Gas)

הכיריים, התנור, מערכת החימום וכמו כן המים החמים בחלק מהסירות שלנו פועלים על גז. הסירה שלכם מצוידת לפחות בשני מכלים של 13 ק"ג גז (10.5 ק"ג בהולנד, 11 ק"ג בגרמניה). בעת היציאה שלכם, מיכל אחד מלא ושני בשימוש. האספקה של מיכל מלא כלולה במחיר של שהותכם, על מכלים נוספים ניתן לשלם עלות נוספת (כ 20 אירו). ה-Pénichettes® מצוידת בחימום בגז, בתקופות מסוימות בשנה, באזורים מסוימים, יש צורך לחמם את הסירה באופן יותר אינטנסיבי, מה שיכול להוביל לצורך ברכישת מיכל נוסף במהלך השייט. לחלק מהסירות יש מנוע היברידי חשמלי העובד על דיזל. לסירות הללו יש הסקה מרכזית של נפט וכיריים חשמליים ולכן אין צורך במכלי גז על גבי הסיפון.

גסטרונומיה (Gastronomy)

תנו לעצמכם להתפתות על ידי המנות המיוחדות של האזורים בהם אתם מפליגים. מסעדות המציעות מנות קולינריות לא נמצאות בכל מקום אבל אל תדאגו כיוון שבכל כפר יש ביסטרו או בית קפה בו תוכלו לטעום את המאכלים המקומיים הטריים והטובים, במחירים נוחים.

דוברה (Barge)

דוברות מסחריות הופכות ליותר ויותר נדירות. אתם עדיין יכולים לפגוש כמה בנהרות גדולים, אבל נדיר מאוד בתעלות. עם זאת, ישנם אזורים בהם אתם יכולים להיתקל בדוברות שהן מלון וסירות טיולים. גם הן הדוברות המסחריות, מקבלות מכן זכות קדימה ועדיפות במעברים.

החי והצומח (Fauna and flora)

זה די נפוץ במהלך השייט להיתקל בסוגים שונים של בעלי חיים ימיים כמו אווזי בר וברווזים, אגמיות, אנפות ועוד. גדות הנהרות והתעלות לעיתים קרובות מלאות בעצים עם חיי ציפורים עשירים. פרחי בר נוטים באותה מידה להיות רבים מכיוון שנתיבי המים שומרים עליהם מפני עיירות ודרכים ראשיות. כתוצאה מכך, הצמחייה בגדות הנהר היא מגוונת כפי שהיא תמיד הייתה.

אם המים נראים לעיתים מלוכלכים, זה רק מפני שתחתית הנהר או התעלה מלאה בבוץ וזה גורם למים להיראות עכורים. תביאו את מדריכי הציפורים ופרחי הבר שלכם והם יוסיפו אף יותר לחוויית החופשה שלכם. אם אכפת לכם מהצמחייה וחיות הבר, בבקשה תשמרו על מהירות ההפלגה בנהרות ובתעלות. מהירות גבוהה שוחקת את גדות הנהר ופוגעת במערכת האקולוגית שלהן.

חגורת הצלה (Life Jacket)

בכל הסירות שלנו יש חגורות הצלה. אם אתם מטיילים עם הילדים, בקשו חגורות הצלה על פי הגודל שלהם (הגודל של חגורת הצלה על פי משקל הילד, החל מ 10 ק"ג ומעלה) בבסיס היציאה.

חוברת הדרכה למשתמשים בסירה (Boat users book)

תוכלו למצוא חוברת הדרכה למשתמש בכל סירה המכיל את כל המידע בנוגע לנהר, האזורים התיירותיים, מספרי הטלפון ושעות הפתיחה כדי להתקשר לבסיס היציאה או במקרה חירום. בנוסף תמצאו בחוברת הוראות עבור: 1. חימום, 2. תנור, 3. כיריים, 4. שירותים וכל הציוד הנמצא על גבי הסירה. חוברת ההדרכה אינה מחליפה את החניכה, אלא מאפשרת לכם למצוא מידע שנשכח. אל תהססו לעבור עליה במהלך ההפלגה.

חומר קריאה (Reading)

תביאו אתכם מספר ספרים טובים. בכפרים שתעברו בהם בדרך יהיו רק חנויות המוכרות עיתונים ולא סביר להניח שתוכלו לקנות ספרים.

חרקים ויתושים (Insects)

אנחנו מציעים להביא תכשיר דוחה יתושים (חרקים), במיוחד בתקופת הקיץ והסתיו. תהיו מודעים לכך שהסירות שלנו לא מספקות רשתות יתושים.

חשמל (Electricity)

החשמל בסירה שלכם מסופק על ידי מצבר המתמלא על ידי האלטרנטור אשר מפיק חשמל מהמנוע. סוג המצבר ועמידותו משתנה מאוד על פי סוג הסירה והשימוש שלכם. מכשירים מסוימים, במידה ואתם משתמשים בהם באופן אינטנסיבי, יכולים לרוקן את המצברים בתוך פחות מ 24 שעות.

טיפ – תוכלו לראות כי המצבר חלש דרך המקרר והתאורה. אם החימום או המקרר נכבים, זה כנראה סימן למתח חלש של המצבר. במקרה זה, בבקשה תנו למנוע לעבוד במשך שעה או שעתיים.

חשוב. כדי להימנע מנפילות חשמל, אתם צריכים:

– להפליג או לתת למנוע לעבוד ב 1500 סיבובים/דקה למשך מינימום של ארבע שעות ביום (יותר מכך אם אתם משתמשים באופן אינטנסיבי במכשירי חשמל) במשך שני זמנים שונים במהלך היום (בוקר ואחר הצהריים).

– לחבר את הסירה שלכם לספק חשמלי של המרינות כאשר אתם עוגנים. אנחנו ממליצים לחבר באופן אוטומטי כשזה אפשרי.

טיפים (Tips)

בצרפת נהוג לתת טיפ קטן לבעל המקום. בהולנד, כאשר אתם עוברים בגשרים מסוימים אתם תצטרכו לשלם סכום קטן וזה משהו שנתון לשיקולכם.

טלפון (Telephone)

ניתן להשתמש בטלפון הנייד שלכם בנתיבי המים כמעט בכל מקום מלבד שטחי הבר ואזורים מרוחקים. אל תשכחו את הקידומת הבינלאומית של המדינה שלכם. תשאירו את מספר הטלפון הנייד שלכם אצל בסיס היציאה לפני שאתם יוצאים להפלגה.

כביסה (Washing)

זה יעזור לכם לבצע מספר כביסות קטנות עבור חלק מהבגדים המלוכלכים. תשתמשו רק באבקות כביסה מתכלות או נוזלים.

כבש הסירה (Gangway)

כל הסירות שלנו נושאות כבש סירה כדי לרדת לחוף.
אם יש לכם אנשים מבוגרים בצוות, תבדקו שזה נמצא על גבי הסיפון.

כלי עבודה (Tools)

אתם לא צריכים להביא אתכם ארגז כלים. למהנדסים שלנו יש את כל מה שנחוץ בבסיס היציאה. פשוט תתקשרו לבסיס אם משהו מתקלקל והסבירו היכן אתם נמצאים ומה קרה.

כסף (Money)

אל תיקחו אתכם יותר מידי כסף מזומן, כך לא תוכלו לאבד אותו או שיגנבו אותו. השתמשו בטרוול צ'ק או כרטיסי אשראי שהם מקובלים יותר (בהולנד, לא תמיד מקבלים כרטיסי אשראי מסוג ויזה). כספומטים גם נפוצים. דאגו שתמיד יהיה אתכם מעט כסף קטן. אל תשכחו את מספר הטלפון כדי לחסום את כרטיס האשראי במקרה של אובדן או גניבה.

כפפות (Gloves)

מומלץ להביא כפפות עבור השימוש בחבלים. אם אין ברשותכם כפפות, אתם יכולים לקנות אותן בבסיס היציאה.

לוח זמנים (Timetable)

אל תקבעו לעצמכם לוח זמנים צפוף מידי. העונג האמיתי של חופשה מסוג זה היא ספונטניות וההזדמנות לגלות תגליות. שימו את השעון שלכם בתוך המזוודה ותאפשרו לעצמכם לחיות על פי הזריחה והשקיעה בלבד.

מזג האוויר (Weather)

מזג האוויר שתיהנו ממנו תלוי באזור השייט שלכם, אבל לא משנה מה מזג האוויר יהיה, החיים על גבי הסירה יהפכו את חווית החופשה למעט שונה.

זכרו שחופשות על גבי המים תמיד קרירות יותר אז קחו אתכם משהו עבה יותר בכל פרק זמן של השנה.

מים (Water)

קיבולת האחסון של מי שתייה מותאמים עבור כל סירה. לכן, הם נותנים לכם רק קיבולת מוגבלת ומשתנה על פי מספר האנשים על הסירה. אתם יכולים לצאת לדרך עם מכלים מלאים ותהיה לכם האפשרות למלא במרינות ובמקומות מסוימים.

העלות משתנה בהתאם למקום והקיבולת של הסירה. נקודות המים מצוינים במדריכים של הנהרות.

 

שימו לב: בתחילתה ובסופה של כל עונה, חלק מהתחנות הללו עלולות להיות סגורות.

בסירה, החלוקה של מים זורמים מתבצעת על ידי משאבה חשמלית. על פי סוג הסירה, המים מתחממים:

–  על ידי המנוע. המים מחוממים ב 70 מעלות, העתודה היא בין 40 ל 100 תלוי לסוג הסירה. המים עדיין חמים בבוקר. אם אתם מעוניינים שיהיו חמים יותר, פשוט תפעילו את המנוע.

–  על ידי דוד. במקרה זה, כמות המים ב 70 מעלות לא מוגבלת ותלוי במיכל המים.

החימום המרכזי מפיק מים חמים בעדיפות.

כמעט כל הסירות מצוידות במיכל מים אפור. למרבה הצער, הרשת של תחנות השאיבה היא מאוד מצומצמת וכמעט ולא קיימת בצרפת, הולנד, איטליה ופולין.

ניתן להשתמש במכלים רק על הסירות שלנו באירלנד וגרמניה. שם אנחנו ממליצים לרוקן אותם על בסיס קבוע בכל יומיים או שלושה.

מילון (Dictionary)

אם אינכם דוברים את השפה של המדינה שאליהם אתם שטים, אנחנו ממליצים לכם לקחת אתכם מילון קטן. כך תוכלו ללמוד מהר מילים וביטויים שיכולים להיות שימושיים.

מכשירים המסייעים לנשימה (Breathing assistance devices)

כל הסירות שלנו מצוידות בשקע של 230 וולט עבור חיבור לצד הרציף. תוכלו למצוא את השקע במרכז הסירה, לחלק מהסירות יש מספר שקעים. אם אתם חייבים להשתמש במכשיר המסייע לנשימה, בבקשה תזכרו להביא כבל מאריך ארוך מספיק כדי שתוכלו להשתמש במכשיר בתוך התא שלכם (לפחות באורך של 8 מטר עבור הסירה הכי גדולה pénichettes®). אל תשכחו לשאול את הצוות בבסיס היציאה על הנמלים לאורך השייט שיכולים לספק חיבור לצד הרציף.

מנהגים מקומיים (Local customs)

כבדו את המסורות והמנהגים של המקומות אליהם אתם מגיעים. לעיתים קרובות חיוך ושיחה קצרה יהוו קשר מתגמל עם המקומיים, החמים ומסבירי פנים. עשו את הצעד הראשון, אפילו אם אתם יודעים רק מספר מילים בשפה המקומית ולא תתאכזבו.

מפגש עם אנשים (Meeting people)

המפגש עם המקומיים צריך להיות אחד מרגעי השיא של החופשה שלכם. דברו עם האנשים ובעלי החנויות שאתם פוגשים. בדרך כלל הם נחמדים ויש להם סיפורים טובים ומידע מאוד שימושי, אבל תלוי אך ורק בכם אם תבצעו את הצעד הראשון.

מפות ומדריכים (Maps and guides)

מדריך השייט שלכם מראה חנויות, אטרקציות תיירותיות, מיקומי הכפרים ואפשרויות ניווט אחרות. המסלול שלכם מופיע בצורה מפורטת על כן מומלץ לקנות מדריך זה כאשר אתם מזמינים את ההפלגה או מגיעים לבסיס היציאה.

מפתחות (Keys)

אתם תקבלו מפתח עבור דלת הסירה. אם תדאגו לנעול אותו, אתם יכולים לעזוב את הסירה בכל מקום. אבל בבקשה זכרו כי הסירה אינה מאובטחת ולכן אל תשאירו חפצים בעלי ערך או מסמכים על הסיפון כאשר אתם עוזבים את הסירה. זכרו לסגור גם את הווילונות. כמו כן, אם אינכם משתמשים באופניים, אחסנו אותם בתוך הסירה.

מצעים ומגבת בסירה (Linen on board)

מצעים ומגבת יינתנו לכם בבסיס היציאה. בבקשה בדקו לפני שאתם עוזבים אם הכל תקין. כל עוד בסיס היציאה פתוח, אנחנו יכולים להחליף את המצעים במהירות.

מרחק במיילים (Mileage)

הסירה שלכם עוברת מרחק של 6-8 ק"מ בשעה או מעט מהר יותר במורד הזרמים בנהרות. זה מאפשר לכם זמן לעבור במקומות, לעשות קניות ולראות אתרים, סביר להניח שאתם תשוטו כ 20-30 ק"מ ליום.

מרפסת שמש (Sundeck)

הסיפונים בסירות שלנו הם מקום מצוין לשיזוף. תשתמשו בהם באופן מלא אך תקפידו שאתם לא נשרפים, במיוחד בדרום צרפת ואיטליה.

משחקים (Games)

אל תשכחו להביא אתכם את המשחקים המועדפים עליכם – קלפים, שחמט, תפזורות, מונופול ועוד. זה יהפוך את הערבים המשפחתיים למהנים.

משקפת (Binoculars)

אם יש ברשותכם משקפת, קחו אותה אתכם, זה יוסף להנאתכם בצפייה על חיות הבר. (בגרמניה, אירלנד ופולין, תוכלו למצוא משקפת בסירה).

נעליים (Shoes)

על גבי הסיפון, אנחנו ממליצים לכם ללבוש נעלי טניס, נעלי ספורט או אספדריל.
הימנעו מכל דבר חלקלק כמו סוליות מעור, סוליות משובצות או עקבים גבוהים ותלכו על משהו נוח. במידה וצפוי גשם אנא הצטיידו גם בנעליים מתאימות.

סולמות שחייה (Swimming ladders)

במסלולים מסוימים זה פשוט ונעים לשחות. זה המקרה באגמים בגרמניה או פולין ואגמים מסוימים באירלנד. כדי לעזור לכם לחזור בחזרה לסיפון, הסירות באזורים הללו מצוידות בסולם שחייה שניתן להשתמש בו כאשר הסירה עוגנת בבטחה. אל תשכחו להרים אותו בחזרה לסיפון לאחר שסיימתם לשחות. זה חלק מהמלאי ואתם תחויבו על כך במקרה של אובדן.

תהיו זהירים: אף פעם אל תלכו לשחות לפני שמיקמתם את הסולם, אתם יכולים למצוא את עצמכם ללא היכולת לחזור בחזרה לסיפון, מומלץ תמיד להשאיר אדם אחד על גבי הסיפון של הסירה שלכם.

ערכת עזרה ראשונה (First aid kit)

כל סירות ה- Pénichettes® ו Europas מצוידות בערכת קטנה לעזרה ראשונה המתאימה לטיפול בחתכים קטנים וחבורות. אם יש לכם ערכה משלכם, הביאו אותה, כיוון שהיא יכולה להיות שימושית. אל תשכחו להביא את התרופות שאתם נוטלים על בסיס קבוע, כיוון שאולי לא יהיה פשוט למצוא אותן במהלך השייט שלכם.

פנס (Torch)

תזכרו לקחת אתכם פנס וסוללות רזרביות. אתם תצטרכו אותו כאשר תחזרו לסירה בלילה וכאשר אתם עוגנים רחוק מהציוויליזציה.

קליטה של הטלוויזיה (TV reception)

בסירות מדגם Europa אתם תמצאו טלוויזיה עם צלחת לוויין על גבי הסיפון. הקליטה תלויה במיקום הנוכחי של הסירה ולא ניתן להבטיח כי תהיה. כל תנועה של הסירה, העצים, העמקים ומכשולים נוספים יכולים להשפיע על הקליטה של האות.

קניות (Shopping)

אתם יכולים להצטייד במזון כמעט בכל כפר שאתם חולפים על פניו במסלול שלכם:
תתייעצו עם המדריך בבסיס היציאה בשביל פרטים נוספים. הוא יראה לכם בדיוק היכן למצוא את בעל המכולת, האופה, הקצב או מוכר דגים.

בצרפת, לעיתים בעלי המקום מוכרים יין, ביצים, עוף או ירקות במחירים מאוד נוחים. זה רעיון טוב להשתמש ברכב ביום שאתם מתחילים את ההפלגה בשביל פריטים כבדים וחנויות גדולות. עבור אלו המעוניינים בכך, אנחנו יכולים למלא עבורכם סל קניות מלא בכל הפריטים החיוניים.

קנסות (Fines)

בכל מדינה המשטרה של נתיבי המים יכולה לערוך בדיקות. באיטליה, הניווט בוונציה ובמיוחד בתעלה הגדולה (Canale Grande) נמצא תחת פיקוח. ליד אמסטרדם וכמו כן מסביב לברלין, בדיקת מהירות מבוצעת על בסיס קבוע. עבירות כמו מהירות מופרזת, עגינה לא חוקית, ניווט באזורים מוגבלים, נסיעה תחת השפעה יכולים להיות נתונים לקנסות/סנקנציות. אדם המקבל עונש אחראי על הפעולות הפליליות שלו וההליכים האזרחיים וההשלכות כתוצאה מכך. בסיסי היציאה יכולים לדרוש מהלקוח במיוחד בשלושת המדינות הללו, לחתום על כתב וויתור אל מול חברת הספנות.

קפטן (Captain)

הקפטן חייב לכבד את כללי הניווט של נתיבי השייט, וכמו כן להוראות המשלח והרשויות לאורך נתיב השייט. הקפטן חייב לנווט רק באזורים מאושרים. אסור לשוט לאחר השקיעה, לגרור סירות אחרות או להשכיר את סירה. כמו כן, אסור לו להעלות אנשים נוספים מאשר האנשים הנמצאים על הסירה. הקפטן אחראי באופן אישי לשלם את הקנס על כל הפרה של החוקים, כולל על מהירות מופרזת או עגינה לא חוקית. כמו כן הקפטן אחראי על המעשים הלא חוקיים שלו על פי הליכים פליליים ואזרחיים וההשלכות כתוצאה ממעשים אלו.

קרם הגנה (Suntan lotion)

במהלך חופשה כאשר אתם מבלים את מרבית היום שלכם מחוץ לבית, אל תשכחו להביא אתכם קרם הגנה.

רופא (Doctor)

אם אתם זקוקים לרופא, תבקשו בכפר הכי קרוב אליכם. לחלופין, תתקשרו לבסיס היציאה ותנו להם את המיקום המדויק שלכם. אל תשכחו שמספר החירום הבינלאומי הוא 112.

רעש המנוע (Engine noise)

הסירות מצוידות במנועי דיזל שקטים במיוחד בתוך תאים אטומים לרעש. אולם, כל המנועים רועשים יותר כאשר הם עובדים בעת הפלגה מהירה לאחור. נסו לא להפליג במהירות גבוהה מידי, אתם תגלו שזה הרבה יותר שקט. בכל מקרה, קיימות מגבלות של מהירויות גם בנהרות וגם בתעלות.

שחייה (Swimming)

לעיתים קרובות ניתן לשחות במהלך ההפלגה שלכם אם אתם נמצאים באגם, נהר או בתעלות. תשאלו את בסיס היציאה שלכם היכן אתם יכולים לשחות. בגדי הים שלכם לא חייבים לשמש אתכם רק עבור שיזוף!

שיטפונות ובצורות (Floods and Drought)

נהרות יכולים להיות נתונים לשיטפונות בעיקר בזמן האביב או לפעמים בסתיו.
במקרה כזה ייתכן ואנחנו נאלץ להגביל את השייט שלכם לתעלות בלבד או אולי להחליף את בסיס היציאה, אבל זה לא בהכרח אומר שצריך לבטל את השייט.

הנהרות Lot ו Baïse הם המועדים ביותר להצפות. כמו כן, במקרה של בצורות, לא יהיה ניתן לעבור בחלק מהנהרות. זה לעיתים המקרה עם הנהר Garonne. אתם צריכים לבדוק את רמות הנהרות לפני שאתם מתחילים את החופשה שלכם.

שייט בכיוון אחד (One-way cruises)

ניתן להזמין שייט בכיוון אחד. שייט זה בדרך כלל דורש תוספת של עד 130 יורו. לצערנו אין אנו יכולים להתחייב על שייט כזה כיוון שלעיתים מתבצעים ביטולים שמשנים לנו את כיווני ההפלגה, או להיפך ניתן תמיד לברר מספר ימים קודם לשייט האם ניתן לבצע כיוון אחד בעקבות ביטול. כמו כן, מי שהזמין שייט בכיוון אחד צריך לוודא לפני היציאה שכיוון ההפלגה לא השתנה. עלות העברה בין בסיס לבסיס לא כלולה במחיר החבילה.

שמשיות (Parasols)

ה Pénichettes® אינה מגיעה עם שמשיות כסטנדרט. אם אתם מעוניינים באחת, אתם יכולים להשכיר בבסיס היציאה. מחיר ההשכרה הוא 5 אירו לסוף שבוע, 10 אירו לשבוע ואירו אחד למשך כל יום נוסף. אם אתם רוצים להשתמש בשמשיה על גבי הסיפון, הקפידו לא לאבד אותה כאשר אתם עוברים מתחת לגשרים. אסור לקסע אותה על מנת שלא יגרם נזק לשולחן. במקרה של אובדן או נזק, יהיה צורך לשלם 30 יורו פיצוי לחברה.

שקעי חשמל (Power sockets)

כל הסירות שלנו מצוידות בשקעי חשמל של 230 וולט לשימוש כשהסירה מחוברת למתח חוף. השקעים מספקים 10-16 אמפר (לפי סוג הסירה והציוד). זה מאפשר לכם להטעין את הסוללות של המחשב הנייד שלכם, המצלמה או הטלפון הנייד כאשר אתם מחוברים. בנוסף, לכל הסירות יש שקע של 12 וולט מסוג של מצית רכב המאפשר לכן להטעין את המכשירים החשמליים שלכם. אל תשכחו את המתאם הנחוץ.

תלונות (Complaints)

אנו תמיד משתדלים להשתפר, במידה ויש לכם הערות לשיפור נשמח מאוד כי תספרו לנו עליהם. הרגישו חופשי לבקש מאתנו כל דבר שאתם רוצים או ספרו לבסיס היציאה מה הבעיה. עדכנו אותנו על בעיות במיידי כדי שלא תאלצו לבלות את כל ההפלגה איתם. אנחנו יכולים לתקן רק את הפגמים שאנחנו יודעים עליהם.

תרופות (Medicine)

בהרבה מהכפרים והעיירות בדרך יהיה בית מרקחת. שאלו את בעלי המקום או האנשים בחנויות לכוון אותך לבית המרקחת הקרוב ביותר.